Avantgarde Colibri System

Nyhet!

Avantgarde Colibri System

225 150,-
FRI FRAKT
 
Fjernlager

Avantgarde Colibri System

Avantgarde Colibri system består av to passive høyttalere, med to aktive bassmoduler - alt sømløst integrert i en enhet med et elegant stativ.

Avantgarde Colibri System er en imponerende kombinasjon av to stilrene hornhøyttalere og en ekstremt kraftig bassmodul, alt sømløst integrert i en enhet med et elegant krom-stativ. Her får du den legendariske Avantgarde-lyden i et kompakt, sofistikert design som passer like godt inn i moderne hjem som i dedikerte lytterom.
 
Med sin unike konstruksjon leverer Colibri en åpen, levende og detaljert lyd, med sin høye effektivitet, leverer Avantgarde-høyttalere en lyd som er like levende som en konsert i stua di. 
De massive hornene sørger for minimalt tap og maksimal musikalitet – en gjengivelse som er så ren, så rask og så dynamisk at du nesten kan ta og føle på lyden.
Avantgarde_Acoustic_Colibri and Subwoofer05_HIFI_STUDIO_WITTMANN.jpg
 
Mens den råsterke C18 bassmodulen setter en ny standard for trykk og dynamikk i normal hi-fi-sammenheng. Denne bassmodulen byr på en fysisk tilstedeværelse og kontrollert dypbass som tradisjonelle høyttalere rett og slett ikke kan måle seg med – en opplevelse som virkelig lar musikken føles.
 
Ønsker du en mer fleksibel løsning? Colibri-høyttalerne kan også stå på et eget frittstående stativ, med bassmodulen eksternt, slik at du kan tilpasse oppsettet etter rommet og din personlige smak. Det er også mulighet for å benytte kun én bassmodul, men vi anbefaler sterkt å benytte to bassmoduler for optimal ytelse og balanse. 

Tekniske data

Colibri System – Viktige Tall og Funksjoner

Bassområde:

Lydene du føler: 18 til 120 Hz

Aktivt filter som hjelper til mellom 40 og 120 Hz

Rom:

Passer best i rom over 16 m²

Kabinett:

Kompakt boks på 70 liter med ekstra metallforsterkning og 3 dempende elementer for stabil lyd

Bassenhet (driver):

Stor driver med en diameter på 460 mm

Tåler 1200 watt kontinuerlig (opptil 1500 watt i korte øyeblikk)

Driveren beveger seg ca. 10 mm fram og tilbake for å skyve ut luften og skape dyp bass

Hornhøyttaler:

To-veis system som dekker lyder fra 70 Hz opp til 19 000 Hz

Gir et maksimalt lydnivå på ca. 117 dB

Driverne:

  • Mid-/høy-driver: 1,5 tommer
  • To bassdrivere: 2 x 6,5 tommer

Enkel oppsett med et 350 mm stort sfærisk horn for mid/høy og effektive bassblader

Materiale og Teknologi:

Bruk av sterke neodymmagneter (grader N52 og N40)

Titanmembran med kobberbelegg og lette, effektive drivere

Designet for en naturlig, åpen og levende lyd

Bassforsterker:

Leverer 1200 watt (RMS) – veldig kraftig for hi-fi-sammenheng

Har digitalt filter, 6-bånds EQ og mulighet for romtilpasning

Tilkoblinger:

Enkle balanserte innganger (XLR) og utganger (RCA)

To sett for fleksibel kobling

Dette er de viktigste faktaene – et system som kombinerer stil, kraft og moderne teknologi for å gi deg en fullverdig og imponerende lydopplevelse.