Nyhet!

AVANTGARDE DUO GT

640 990,-
FRI FRAKT
 
Fjernlager

AVANTGARDE DUO GT

Den beste Duoen vi noen gang har utviklet. Dette er den tredje evolusjonsfasen av et horn-system som har vært en del av Avantgarde Acoustics-porteføljen siden 1993.

 

Den beste Duoen vi noen gang har utviklet. Dette er den tredje evolusjonsfasen av et horn-system som har vært en del av Avantgarde Acoustics-porteføljen siden 1993.

Den velprøvde innovative sfæriske hornarkitekturen kombinert med den forbedrede XM2 mellomtone, den nye XT3 referanse supertweeteren fra TRIO og XB12 basselementene med gigantiske spoler fra SPACEHORN.

Den samme sjelen som for 30 år siden, men med et annet temperament. Mørkere. Mer sportslig. Strammere. Den beste DUOen noensinne.

Duo GT er redesignet med ny teknologi, et oppdatert designuttrykk og samtidig gjort mye mer fleksibel. Den kan kjøpes som semi-aktiv med aktiv bass eller som fullt aktiv med innebygde iTron-forsterkere. Høyttalerne kan også utvides med et streamingmodul eller en forforsterker.

Mulighet for senere oppgradering fra semi-aktiv til fullt aktiv høyttalere.


G3 står for "Generation 3", etterfølgeren og neste steg fra den anerkjente XD-serien. Begynnelsen med de originale Generation 1-modellene i 1993, og dette er andre gang på 30 år at våre teknologier og produktplattformer er blitt fullstendig fornyet.

G3-serien tar naturhorn-prinsippet til sitt (il)–logiske ekstreme: ren musikalsk kraft frigjort gjennom uhemmet effektivitet kombinert med et utvidet frekvensområde.

Valgfritt med iTRON fullt aktive moduler – hvis ønskelig med integrert trådløs nettverkskapasitet – vår patenterte GameChanger-teknologi, hvor vi direkte kontrollerer akselerasjonen av membranene gjennom en perfekt orkestrert strømflyt. For en perfekt, distorsjonsfri, krystallklar og naturlig lyd som nesten høres ut som live.

Utrolig detaljrikdom, fantastisk dynamisk rekkevidde – både høyt og lavt – fantastisk romfølelse og enorm, tilpassbar bassytelse – det er G3-serien.

Ny generasjon Evolution-drivere for økt dynamikk, lavere forvrengning og enda renere lyd.
Innovative XT2 & XT3 tweeter med ny 'Long Throw' Horn, utvidet Supertweeter frekvensområde og rekordstore forvrengningsverdier.
Ko-planar arrangement for det akustiske senteret for alle drivere, for imponerende musikalsk og romlig sammenheng.
NatureCap, Avantgardes unike, proprietære superkondensator, med utmerkede spesifikasjoner og utrolig delikat lyd.
Standardutstyrt med E-Fuse-kretsløp, en elektronisk sikring for enda mer presis dynamisk reproduksjon.
Valgfri patentert og fullt aktiv iTRON Current Drive, for perfekt kontroll over driverens utgang og den ultimate lyden.
Valgfri integrert nettverkskapasitet, for direkte streaming av innhold som Tidal, Spotify, DLNA, Roon, Airplay og skaper det perfekte plug & play-systemet.
Ikonisk og umiddelbart gjenkjennelig design, kombinert med fremtidssikker modulær teknologi for enkle, fremtidige elektroniske oppgraderinger.
Piano-lakkfinish på basskabinett og nye elegante farge- og designalternativer for en enda mer individuell konfigurasjon av din drømmehøyttaler.

Tekniske data

 

G3 Modulær Teknologi

  • Modulær teknologi med flerpinne strømtilkobling
  • Mulighet for senere oppgradering med ekstra moduler
  • Fremtidssikret med enkel oppgradering til ny teknologi

G3 Frekvens Crossover

  • Sferisk Low Cut-teknologi
  • AirGate lydfiltreringskammer
  • Ny NatureCap kondensator
    1. generasjon Polarisation Plus kretsløp

XM2 MIDRANGE ENHET

  • Ny og forbedret XM2 Evolution-driver
  • 107 dB effektivitet med 18 ohm Omega-teknologi
  • 670 mm sferisk mellomtonehorn

XT3 REFERANSE TWEETER ENHET

  • Ny 200 mm tweeterhorn med 176 mm lengde
  • Ny og forbedret XT3 Evolution Supertweeter
  • Annulær membran med duplex oppheng
  • Utvidet frekvensområde opp til 28 000 Hz

XB10 BASS DRIVER

  • 2x Ny 10-tommers XB10-driver med 152 mm stemmespole
  • 1.15 Tesla flux-tetthet på 480 mm stemmespolelengde
  • Membran sammensatt av langfibret papir og karbonfiber

SPIKE MONTERING

  • Variabel vinkeljustering av spike-armene i 7,5-graders intervaller
  • Aluminium støpte vibrasjonsdemper-element
  • Presisjons-spike laget av CNC-frest solid materiale

HIGH END E-FUSE ELEKTRONIKK


Valgfritt

ITRON AKTIV STRØMMODUL

  • Patent pågående Current Drive-teknologi
  • Symmetrisk, Single-ended krets uten negativ tilbakekobling
  • Direkte kontroll over membranens akselerasjon

WIRELESS STREAMING MODUL

  • Tidal®, Spotify®, DLNA®, Roon®, Airplay® kompatibel
  • Høyoppløselig DAC med Velvet Sound™ teknologi
  • Power-Line-Connection (PLC) via strømnettet
  • TrueAnalog inngang

G3-500 BASS AMPLIFIKATOR

  • 500 Watt utgangseffekt
  • Prosessorstyrte aktive filtre
  • Ny C3 brukergrensesnitt for programmering
 

Mer fra Avantgarde

Bilde av AVANTGARDE MEZZO G3

AVANTGARDE MEZZO G3

MEZZO G3 er den absolutte toppmodellen av våre delvis aktive 2-veis hornsystemer. Designet for ku...

1 067 990,-
Bilde av AVANTGARDE DUO MEZZO ACTIVE

AVANTGARDE DUO MEZZO ACTIVE - Aktiv

MEZZO G3 er den absolutte toppmodellen av våre delvis aktive 2-veis hornsystemer. Designet for ku...

1 322 990,-
Bilde av AVANTGARDE TRIO G3

AVANTGARDE TRIO G3

Velkommen til det mest spennende, kompromissløse, naturlige og uten tvil det mest ekstraordinære ...

1 162 990,-
Bilde av AVANTGARDE UNO SD

AVANTGARDE UNO SD

En kompakt hornhøyttaler med en storslått lydytelse, enorm båndbredde og fleksibilitet.

346 990,-
Bilde av AVANTGARDE SPACEHORN

AVANTGARDE SPACEHORN

SpaceHorn er den nyeste generasjonen av BassHorn, som ble utviklet for over 20 år siden. Sammen m...

799 990,-
Bilde av AVANTGARDE DUO SD

AVANTGARDE DUO SD

Forsiktig minimert i de ytre dimensjonene, overlegent forbedret i teknologien. Maksimalt Avantga...

494 990,-
Bilde av AVANTGARDE UNO SD AKTIV

AVANTGARDE UNO SD AKTIV - Aktiv

En kompakt hornhøyttaler med en storslått lydytelse, enorm båndbredde og fleksibilitet.

505 990,-
Bilde av AVANTGARDE DUO GT ACTIVE BLACK

AVANTGARDE DUO GT ACTIVE BLACK - Aktiv

Den beste Duoen vi noen gang har utviklet. Dette er den tredje evolusjonsfasen av et horn-system...

798 990,-
Bilde av AVANTGARDE DUO SD ACTIVE

AVANTGARDE DUO SD ACTIVE - Aktiv

Forsiktig minimert i de ytre dimensjonene, overlegent forbedret i teknologien. Maksimalt Avantga...

651 990,-
Bilde av Product variant option

Product variant option - Aktiv

Velkommen til det mest spennende, kompromissløse, naturlige og uten tvil det mest ekstraordinære ...

1 638 990,-
Bilde av AVANTGARDE SPACEHORN

AVANTGARDE SPACEHORN - TWIN

SpaceHorn er den nyeste generasjonen av BassHorn, som ble utviklet for over 20 år siden. Sammen m...

1 062 990,-